Konstrukcje oporowe, jakimi są ściany oporowe mogą spełniać wiele różnorodnych funkcji. Przede wszystkim można je wykorzystać do wzmacniania danego terenu w domach prywatnych, przy drogach, jak i przy budynkach przemysłowych.

Są stosowane do wykonywania umocnień nasypów, skarp i uskoków. Dzięki temu grunt nie osuwa się i cała powierzchnia ziemi jest odpowiednio stabilna. Wykorzystywane są także do zabezpieczania infrastruktury drogowej, na przykład przy budowie tuneli, mostów czy prowadzeniu drogi w górzystym terenie. Jak widać więc spełniają wiele różnorodnych funkcji. Oczywiście warto podkreślić, że najczęściej ściany oporowe są wykorzystywane w budownictwie prywatnym.

Wykorzystuje się je do zabezpieczania tarasów, skalniaków, a także do wzmacniania parkingów. Jeżeli ogrodzenie ma pełnić funkcję oporową, również do tego celu wykorzystywane są ściany oporowe. Bardzo często ściany oporowe są także wykorzystywane do podtrzymywania korpusów ziemnych na granicach działki. Dzięki temu, że ściany oporowe zostaną wykorzystane, można będzie zabezpieczyć grunt przed osuwaniem z terenu wyższego na niższy.

Na pewno jeżeli tylko ściany oporowe zostaną zainstalowane we właściwy sposób, spełnią one swoje zadanie bez najmniejszych problemów, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. Warto więc stawiać na rozwiązania, które są dostosowane do potrzeb użytkownika. A ściany oporowe takimi rozwiązaniami właśnie są.

Dobre ściany oporowe oferuje firma Creato: http://poplyty.pl/sciany-oporowe/

Dodaj komentarz