Wielu polskich przedsiębiorców waha się i zastanawia czy nie przenieść swojego biznesu za granicę. Na przykład do Wielkiej Brytanii. Zupełnie niepotrzebnie! Firma w Anglii to niemal same plusy! Przeczytajcie ten tekst, żeby poznać wyjątkowe korzyści, jakie nie się ze sobą rejestracja firmy w Anglii.

Oszczędność

Najbardziej opłacalną formą prowadzenia działalności jest spółka ltd w UK. To brytyjski odpowiednik polskiej spółki z o.o. Firma ltd w UK to kolosalne oszczędności. Jeżeli nie planujecie w najbliższym czasie zatrudniać pracowników, to prowadząc Waszą firmę nie będzie będzie potrzeby płacenia żadnego podatku przez początkowe 21 miesięcy działalności. Jest to możliwe ponieważ podatek dochodowy płaci się w Wielkiej Brytanii na koniec roku podatkowego. Mało tego, od końca roku do spłaty należności macie dodatkowe dziewięć miesięcy. Dla osób przyzwyczajonych do nieposkromionej łapczywości polskiego fiskusa musi być to miłym zaskoczeniem.

Dodatkowo w UK nie musimy przejmować się ZUS-em. Składki na ubezpieczenie wyliczane są procentowo od odchodów firmy. Rejestracja firmy w Anglii jest banalnie prosta. Wystarczy jeden dzień, by dopełnić wszelkich formalności.

źródło: Firma w Anglii http://cracovia.org.uk 

Przejrzystość

Prostota i przejrzystość przepisów obowiązujących w Zjednoczonym Królestwie to kolejny argument, by spróbować swoich sił i założyć spółkę ltd w UK. Prawo w Wielkiej Brytanii jest tak skonstruowane, by służyć przedsiębiorcom, którzy są kołem zamachowym gospodarki. Jest to zupełnie odmienna sytuacja niż w Polsce, gdzie przepisy bardzo utrudniają życie właścicielom firm.

Firma w Anglii
Firma w Anglii

Angielska emerytura

Wiek emerytalny w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 67 lat, podobnie jak w Polsce. Jednak wystarczy, że polski przedsiębiorca przepracuje w Wielkiej Brytanii minimum dziesięć lat jako dyrektor w swojej spółce ltd, pobierając miesięczną pensję powyżej tzw. Lower Earnings Limit, czyli 486 funtów (ok. 2 500 zł) to po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie miał prawa do brytyjskiej emerytury.

Obecnie po dziesięciu latach pracy wysokość miesięcznej emerytury to nieco ponad 1 300 zł, zaś po 35 latach ponad 3 700 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz